مبدل ایسوس استفاده از رم DDR4 را در مادربرد DDR5 اینتل ممکن می‌کند مبدل ایسوس استفاده از رم DDR۴ را در مادربرد DDR۵ اینتل ممکن می‌کند

 | تاریخ ارسال: 1401/6/14 | 
ایسوس مبدل ویژه‌ای تولید کرده تا استفاده از کیت‌های DDR۴ را در مادربردهای DDR۵ آلدر لیک اینتل ممکن کند. تهیه‌ی رم DDR۵ با وضعیت بازار امروز تقریباً غیرممکن است.

مادربردهای مبتنی‌بر تراشه‌های سری ۶۰۰ که متعلق‌ به محصولات خانواده‌ی آلدر لیک اس اینتل هستند در چندین مدل در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند و از استانداردهای DDR۴ و DDR۵ پشتیبانی می‌کنند. به نوشته‌ی Neowin، در حال حاضر تهیه‌ی رم DDR۵ دسکتاپ تقریباً غیرممکن است، چون این رم‌ها در تعداد کم و با قیمت بسیار زیاد به بازار عرضه شده‌اند. در پلتفرم‌هایی نظیر ای‌بی، دلالان کیت‌های DDR۵ را با قیمت‌هایی نزدیک‌ به ۵۰۰۰ دلار برای فروش گذاشته‌اند.

در همین راستا ایسوس برای کسانی که مادربرد DDR۵ خریداری کرده‌اند مبدلی تولید کرده است که امکان استفاده از کیت DDR۴ را در مادربردهای DDR۵ فراهم می‌کند. مبدل جدید ایسوس محصولی پرکاربرد و جالب است، هرچند خنک‌کننده‌ی بعضی از سیستم‌ها از نصب مبدل یادشده جلوگیری می‌کند؛ زیرا این مبدل نسبتاً طویل است.
 

مدار مجتمع مدیریت نیرو (PMIC) روی ماژول‌های DDR۵ تعبیه شده و در مادربردهای مبتنی‌بر این استاندارد، خبری از مدار مذکور نیست. در همین راستا برد مدار چاپی (PCB) در مبدل ایسوس بسیاری از عملکردهای انتقال نیرو را به‌تنهایی انجام می‌دهد و به همین دلیل ایسوس مجبور شده مبدلی طویل تولید کند.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 543 بار   |   دفعات چاپ: 71 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر