اطلاعیه مهم درخصوص موارد امنیتی ایمیل دانشگاهی اطلاعیه مهم درخصوص موارد امنیتی ایمیل دانشگاهی

 | تاریخ ارسال: 1402/5/30 | 
اعضای محترم هیات علمی، کارکنان گرانقدر و دانشجویان گرامی دانشگاه 

احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به اینکه سرویس ایمیل یک سامانه مکاتبات در بستر اینترنت می‌باشد و تهدیدهای امنیتی مرتبط با آن روز به روز در حال افزایش است، باید دقت مناسبی در استفاده از این سامانه نمود. در همین راستا در ادامه به چند نکته مهم اشاره می‌گردد:
 
حتماً به نام و آدرس فرستنده نامه دقت نمائید. همواره علاوه بر نام Display Name به آدرس ایمیل فرستنده هم دقت کنید. بعضی از نام‌ها با آدرس فرستنده تطابق ندارند. برای مثال ممکن است در نام فرستنده Kharazmi University یا Email Server درج شده باشد اما آدرس فرستنده مربوط به دامنه دانشگاهی khu.ac.ir نباشد.

 
نسبت به لینک‌های داخل ایمیل و فایل‌های پیوست شده بسیار حساس باشید، چرا که به‌صورت کلی بدافزارها و باج‌افزارها از طریق اجرای همین لینک‌ها و پیوست‌ها وارد سیستم شما شده و باعث بروز مشکلات جدی بعدی برای شما می‌گردند.

- متن اکثر ایمیل‌هایی که فریبنده می‌باشند شامل عبار‌ت‌هایی از این قبیل می‌باشند:
 موارد مربوط به فاکتورها، پرداخت‌های مالی، برنده شدن در رویدادهای مختلف، تصاویر مستهجن، خبرهای داغ یا سایر موارد این‌چنینی که باعث تحریک کاربر و اجرای لینک‌ها یا باز کردن پیوست‌های ایمیل می‌شوند. 

- درصورت دریافت ایمیل‌های مشکوک با عناوینی مثل اینکه از ایمیل خودتان به شما ایمیل زده شده، هشداری مبنی بر اینکه پسورد ایمیل شما به‌زودی منقضی می‌گردد، یا سایر ایمیل‌هایی که از روش‌های کلاه‌برداری استفاده می‌نمایند و فرستنده با ارسال تهدیدات ادعا می‌نماید که ایمیل شما هک شده و رایانه شما رصد می‌گردد و به اطلاعات مخاطبین شما، سابقه جستجوها و غیره دسترسی پیدا می‌نماید، لطفاً ایمیل‌های دریافتی را به آدرس ایمیل email_repkhu.ac.ir  فوروارد نمائید تا مرکز فاوا بررسی‌های لازم را صورت دهد و از کلیک بر روی هر لینکی در ایمیل یا باز نمودن هر فایل پیوست در ایمیل جداً خودداری نمائید تا موجبات آلوده شدن دستگاه شما برای هکرها فراهم نگردد.

- درصورتیکه درخصوص صحت و امنیت یک ایمیل دریافتی اطلاع و اطمینان کافی ندارید حتما نسبت به سلامت آن ایمیل با واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق آدرس ایمیل email_repkhu.ac.ir در ارتباط باشید.

- ترجیحاً ایمیل‌های مشکوک فوق‌الذکر را پس از ارسال برای آدرس email_repkhu.ac.ir بلافاصله حذف نمائید.
 
 
     <<موفق و پیروز باشید>>   
مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

کلیدواژه ها: ایمیل دانشگاه خوارزمی | دانشگاه خوارزمی | ایمیل دانشگاهی |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 3219 بار   |   دفعات چاپ: 220 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر