AMD همچنان به تصاحب سهم اینتل از بازار CPU ادامه می‌دهد AMD همچنان به تصاحب سهم اینتل از بازار CPU ادامه می‌دهد

 | تاریخ ارسال: 1399/9/11 | 

اینتل و AMD سال‌ها است در رقابت جدی با هم هستند و هنوز اینتل سهم بیشتر بازار پردازنده‌های مرکزی (CPU) را دراختیار دارد. AMD در سال‌های اخیر تلاش زیادی کرده و موفق شده است با پردازنده‌های خانواده‌ی رایزن (Ryzen) فاصله‌ی خود را با اینتل کمتر کند.

چند روز تا عرضه‌ی رسمی جدیدترین نسل از پردازنده‌های AMD یعنی خانواده‌ی رایزن ۵۰۰۰ (Ryzen ۵۰۰۰) فاصله داریم و تحلیلگران می‌گویند AMD برای کسب سهم بیشتر از بازار آمادگی کامل دارد؛ خصوصا در تعطیلات سال نوی میلادی که فاصله‌ی زیادی با آن نداریم. AMD قابلیت‌های متنوعی در پردازنده‌های رایزن ۵۰۰۰ جای داده و امیدوار است این پردازنده‌ها توجه مردم را جلب کنند.

تیم قرمز هفته‌ی گذشته جدیدترین گزارش مالی خود را منتشر کرد. آمار نشان می‌دهند AMD رکوردهای جدیدی برای کسب درآمد در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به‌ ثبت رسانده است. این شرکت توانست در فصل یادشده بالغ‌ بر ۲٫۸ میلیارد دلار درآمد کسب کند که  نسبت ‌به سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۹، رشد ۵۶ درصدی نشان می‌دهد.

پیش‌تر برخی گزارش‌ها گفته بودند AMD به تصاحب شرکت زایلینکس (Xilinx) علاقه دارد؛ تا اینکه تیم قرمز نهایتا در زمان اعلام گزارش مالی جدیدش گفت زایلینکس را با قراردادی به ارزش ۳۵ میلیارد دلار تصاحب کرده است. شرکت زایلینکس بیشتر به‌ خاطر تولید مدار مجتمع دیجیتال برنامه‌پذیر (FPGA) شناخته می‌شود. مدارهای مجتمع FPGA، قطعاتی نیمه‌هادی هستند که می‌توان پیکربندی آن‌ها را به‌سرعت تغییر داد.

تمامی این‌ها نشان می‌دهد که AMD هفته‌ی شلوغی سپری کرده است. این موضوع باعث شد شماری از کاربران نسبت ‌به سهم بازار AMD بی‌توجه باشند. بررسی‌ها نشان می‌دهند AMD توانسته است در زمانی نسبتا کوتاه، سهم بسیار خوبی از بازار پردازنده‌های دسکتاپ از آن خود کند. 
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 732 بار   |   دفعات چاپ: 141 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر