ورود به پنل کاربری

راهنمای ورود به سیستم گلستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱ | 
- جهت ورود به سیستم جامع دانشگاهی گلستان، لازم است پس از باز کردن مرورگر اینترنت اکسپلورر(Internet Explorer مطابق شکل به آدرس اینترنتی سیستم مراجعه گردد تا صفحه ی ورود به سیستم گلستان به شکل زیر نمایش داده شود.
در این صفحه دو حالت برای ورود وجود دارد. محیط آزمایشی و محیط اصلی. محیط آزمایشی برای هر کاربر دقیقاً مشابه با محیط اصلی آن است با این تفاوت که اطلاعات موجود در محیط آزمایشی یک کپی از اطلاعات اصلی در یک بانک اطلاعاتی مجازی است. به عبارتی با ورود به محیط آزمایشی و تغییر اطلاعات آن به هیچ وجه تغییری در اطلاعات اصلی ایجاد نمی شود و با هر بار به روز رسانی محیط آزمایشی، مجدداً اطلاعات محیط آصلی در آن کپی می شود. بنابراین برای شروع  کار با نرم افزار گلستان و یا تست پردازش های که از نتیجه آن مطمئن نیستید پیشنهاد می شود از محیط آزمایشی استفاده نمایید.
سپس بر روی گزینه "ورود به سیستم " (برای ورود به محیط اصلی ) و یا گزینه "محیط آزمایشی" مطابق شکل کلیک کنید.
 

صفحه ای مطابق شکل زیر ظاهر می گردد. در این صفحه بایستی کد امنیتی نمایش داده شده وارد و ارسال گردد.
 


در صورت ورود صحیح کد امنیتی، صفحه ورود به سیستم نمایش داده خواهد شد که کاربر با وارد کردن نام عبور(شناسه کاربری) و کلمه عبور(گذر واژه) خود میتواند وارد محیط مورد نظر (ائم از اصلی یا آزمایشی) شود.


پس از ورود نام و کلمه عبور (شناسه کاربری و گذر واژه) بر روی دکمه "ورود"  در صورت معتبر بودن نام و کلمه عبور و نبود موانع دیگر، کاربر وارد سیستم می شود و در غیر این صورت با پیغام خطای مرتبط مواجه خواهد شد.
نکته: هنگامی که کاربری برای نخستین بار نام و کلمه عبور (شناسه کاربری و گذر واژه ) خود را وارد کند، با پیغامی مبنی بر اجبار به تغییر کلمه عبور مواجه خواهد شد.
در صورت مشاهده چنین پیغامی، لازم است کاربر جهت تغییر شناسه کاربری و گذر واژه خود بر روی دکمه "OK" کلیک کرده و در صفحه ای که ظاهر می شود، شناسه کاربری و گذر واژه جدید خود را وارد نماید (شکل زیر)

 
نکته: امکان مشاهده کلمه عبور کاربران، حتی برای کاربر ارشد (Administrator) سیستم گلستان نیز میسر نیست. بنابراین در صورت فراموش کردن نام کاربری یا کلمه عبور خود، با مراجعه به کاربر ارشد سیستم در دانشگاه، یک کلمه عبور جدید برای شما تعریف خواهد شد. بدیهی است پس از هر بار تعریف کلمه عبور جدید، در اولین ورود با پیغام اجبار در تغییر کلمه عبور مواجه خواهید شد.
پس از وارد نمودن شناسه کاربری و گذر واژه جدید،لازم است جهت ثبت اطلاعات گزینه"اعمال تغییرات"  انتخاب شود و برای بازگشت نمودن به صفحه اصلی سیستم (منوی کاربر) روی گزینه"بازگشت" کلیک شود.
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 4322 بار   |   دفعات چاپ: 242 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر